top of page
Stichting Dare, adoptie, projecten, school, scholing Afrika

Nieuws

Meisjesschool in Kessup

2012-13: Secondary meisjesscholen, een vervolgopleiding na de Primary school

Secondary Meisjesscholen zijn een vervolgopleiding na de Primary school speciaal voor meisjes. Vroeger gingen meisjes zelfs niet of heel kort naar de Primary school. Tegenwoordig zijn Secondary meisjesscholen talrijk in Kenia. De ouders moeten hiervoor zelf het schoolgeld betalen.

De lokale meisjesschool, AIC Girls Secondary School Kessup in Iten, is onze Stichting erg dankbaar voor het ondersteunen van de lokale Kayoi Primary School.

Als dank daarvoor hebben ze voor het schooljaar 2012 een viertal extra meisjes van die school toegelaten tot de studie. Voor 2013 werden dat zelfs 10 meisjes.

Tijdens ons bezoek, halverwege het schooljaar, in 2012 werden we uitgenodigd om een feestmiddag bij te wonen. Hartverwarmend om te zien hoe men met zo weinig luxe zoveel plezier kan hebben. De herinneringen daaraan spreken voor zich: talloze blije meiden die dansten, zongen en cabaretstukjes opvoerden. Een hele mooie herinnering.

We blijven regelmatig contact houden met de school.

bottom of page